Finanční gramotnost Čechů je průměrná

Poslední výsledky měření finanční gramotnosti v České Republice ukazují, že jsme na tom stejně jako v minulém roce. Od minulého roku se podle průzkumu České bankovní asociace zlepšil index finanční gramotnosti jen o jeden bod - tedy v průměru 55 bodů z možných 100. Prakticky pořád stejných výsledků dosahujeme i přes to, že v posledních letech je tématu finanční gramotnosti věnovaná zvýšená pozornost - až už v médiích, ve školách, nebo samotných rodinách.

,,Naše znalosti se dlouhodobě přiliš nezlepšují. Často je to proto, že jsme si ke světu financí vybudovali negativní vztah."
- Helena Brychová
Podle průzkumu jsou kamenem úrazu odborné informace - 39% Čechů tvrdí, že doporučení finančních poradců jsou pro ně nesrozumitelná. Dalších 14% Čechů si informace o penězích neumí dohledat a téměř 22% Čechů přiznalo, že světu financí nerozumí vůbec. Pouze 19% Čechů v oblasti financí nemá problém. Nízkou úroveň finanční gramotnosti potvrzuje fakt, že zadlužení českých domácností v loňském roce vzrostlo o necelých 96 miliard korun. A co vy, jak jste na tom s finanční gramotností? Napište nám do komentářů. Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.

Náš tip: Ušetřete na energiích a vyzkoušejte náš srovnávač plynu nebo elektřiny.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Finanční poradenství v České Republice

Vítáme Vás