Finanční poradenství v České Republice

Finační poradenství v České Republice je kapitola sama o sobě.  Zhruba v polovině loňského roku se na internetu objevil studentský dokumentární film Rada nad zlato. Tento film obsahuje autentické záběry jak poradců, tak poškozených klientů. Na praktiky některých poradců, které nezajímá nic jiného, než jejich vlastní profit často doplácí obyčejní lidé, ktěří místo zhodnocení vlastních úspor skončí v obrovských finančních problémech, nebo v tom horším případě na ulici. Bohužel současná legislativa tyto praktiky pořád nějakým způsobem toleruje.

,,Ať už klient nebo poradce, skoro každý v mém dokumentu přišel o nějaké peníze"
- Jakub Charvát

Samozřejmě se najdou i finanční poradci, ktěří svou práci chtějí dělat poctivě a opravdu chtějí pomáhat lidem. Je jen na nás, od koho si necháme poradit, jak naložit se svýma úsporama a jakým způsobem je zhodnotit. Co si o finančním poradenství myslíte vy a jaké jsou vaše zkušenosti s finančníma poradcema? Napište nám do komentářů. Celý film můžete shlédnout zde.


Náš tip: Ušetřete na pojištění za svůj automobil a vyzkoušejte náš nezávislý srovnávač povinného ručení, nebo havarijního pojištěníKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Finanční gramotnost Čechů je průměrná

Vítáme Vás